Městské části Praha 14 předáme unikátní rozhlednu

V lesoparku Čihadla, na dohled od projektu Rajský vrch, bude v polovině roku 2018 zpřístupněna očekávaná vyhlídková věž Doubravka. Naše společnost je hrdým investorem tohoto unikátního projektu. Po dokončení rozhlednu předáme formou daru Městské části Praha 14.

Půjde o první veřejně přístupnou rozhlednu na území hlavního města od roku 1992, kdy byl dokončen Žižkovský vysílač. Jméno rozhledně vybral její autor prof. ing. arch. Martin Rajniš se svým týmem Huť architektury a vtiskl jí podobu výrazné originální konstrukce, které dominují tři masivní nohy. K vrcholu věže s podestou ve výšce 20 metrů povede 98 schodů.

Rukopis Huti architektury se promítnul do podoby trojbokého jehlanu i do zvoleného materiálu. Převládá snadno obnovitelné, ale trvanlivé akátové dřevo (přes 5,5 kilometru kmínků), doplněných o dubové, modřínové a ocelové prvky. Hlavní věž  se bude  díky korouhvi  tyčit do výše 23,5 metru, stavební náklady dosáhnou ke 3 milionům korun. Rozhledna bude otevřena celoročně, a to zdarma.

Rozhledna bude jednou z ikon této městské části a zároveň zatraktivní celý areál Čihadla veřejnosti.

Výstavbu můžete podpořit i vy, a to darem vyjádřeným vlastním nápisem na schodnici. Více informací, včetně přehledu prodaných/volných schodů, najdete zde.

Tyto stránky využívají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.